Miesięczne Archiwa: Wrzesień 2019

Drodzy uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie Discover Canada 2020”!

            Z przykrością informujemy, że w związku z pandemią koronawirusa niemożliwe jest przeprowadzenie trzeciego etapu konkursu w Żorach. Biorąc przykład
z organizatorów trzyetapowych olimpiad przedmiotowych, ogłaszamy, że wszyscy, którzy zakwalifikowali się do trzeciego etapu naszego konkursu uzyskali tytuł finalisty. Uniwersytet Śląski ufundował pięć indeksów dla finalistów o najwyższej punktacji. Niestety ze względu na to, że nie będzie ostatniej formy współzawodnictwa nagrody finansowe nie zostaną przyznane.
Każdy finalista otrzyma dyplom,  nagrodę książkową oraz list gratulacyjny z Ambasady Kanadyjskiej. 

            Mam nadzieję, że minie ten trudny czas i w 2021 roku uda nam się regulaminowo przeprowadzić kolejną edycję konkursu.

                                                                                        Z pozdrowieniami

                                                                               Organizatorzy konkursu

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że

III etap Konkursu
Discover Canada

nie odbędzie się w wyznaczonym wcześniej terminie.
Finał planowany jest na 4-5 czerwca i może ulec zmianie wraz ze zmianą okoliczności. Proszę śledzić naszą stronę internetową, na której będą się ukazywać kolejne komunikaty.

WYNIKI II ETAPU (PÓŁFINAŁU)
VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2020

Serdecznie gratulujemy wszystkim, a szczególnie dwunastu finalistom!

Dziękujemy uczniom za ogromny wkład pracy oraz nauczycielom, którzy wsparli uczniów w przygotowaniach do konkursu. Zachęcamy gorąco tych, którzy nie zakwalifikowali się do finału, do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Wszystkie informacje dotyczące III etapu zostaną zamieszczone na naszej stronie w specjalnej zakładce. Zakres materiału do III etapu zostanie opublikowany do 06.03.2020r.

Komisja Egzaminacyjna ma  zaszczyt ogłosić wyniki półfinału konkursu Discover Canada 2020.

Dwunastu  pierwszych uczniów z listy zakwalifikowało się do finału konkursu.

Lp. Imię i nazwisko ucznia Imię i nazwisko nauczyciela odpowiedzialnego za przeprowadzenie konkursu Nazwa szkoły Adres szkoły Esej Test Punktacja końcowa
1 Ignacy Błażejewski Kinga Przystasz Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie 38-400 Krosno, ul. Paderewskiego 83 34 117
2 Katarzyna Stępień Aleksandra Nowicka Katolickie Liceum Ogólnokształcące 42-200 Częstochowa, ul. Okólna 113 74 30 104
3 Anna Grabara Izabela Komak- Zaleska II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Marii Konopnickiej 40-052 Katowice, ul. Głowackiego 6 78 23 101
4 Patrycja Leszczyńska Eliza Kulińska 1 Liceum Ogólnokształcące im.Juliusza Słowackiego w Częstochowie al.T.Kościuszki 8, 42-202 Częstochowa 84 17 101
5 Angelika Karasewicz Katarzyna Krawczyk-Strzelec V Liceum Ogólnokształcące ul. Górnych Wałów 29, 44-100 Gliwice 70 27 97
6 Magdalena Trzęsicka Katarzyna Tkaczyk IV Liceum ogólnokształcące z oddziałami Dwujęzycznymi 41-206 Sosnowiec 69 25 94
7 Natalia Ranoszek Eliza Kulińska 1 Liceum Ogólnokształcące im.Juliusza Słowackiego w Częstochowie al.T.Kościuszki 8, 42-202 Częstochowa 76 18 94
8 Marcin Kuleta Paulina Jankowska -Łukasiewicz II Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej- Curie
26-200 Końskie,
ul. Sportowa 9
71,5 20 91,5
9 Aleksandra Bukhovets Hanna Lazarowicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. M.Kopernika w Krośnie ul. P.Skargi 2, 38-400 Krosno 72 17 89
10 Jacek Białas Dorota Tuszycka II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromski ego 41-300 Dąbrowa Górnicza ul. Górnicza 17 75 14 89
11 Kacper Menet Hanna Lazarowicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. M.Kopernika w Krośnie ul. P.Skargi 2, 38-400 Krosno 71 17 88
12 Alina Lorczyk Joanna Kwiatkowska Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Plac Nankiera 16, 50-140 Wrocław 68 18 86
13 Sebastian Jakubiak Damian Dziedziul 1 Liceum Ogólnokształcące im.Władysława Broniewskiego 59-700 Bolesławiec,
ul. Tyrankiewiczów 11
68 14 82
14 Jaśmina Tarkowska Dawid Tarkowski Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 42-604 Tarnowskie Góry ul. Śniadeckiego 1 70 12 82
15 Agata Pielat Anna Mateja Zespół Szkół Nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu ul Sobieskiego 22, 42-700 Lubliniec 66 13 79
16 Wiktoria Płaziak Hanna Lazarowicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. M.Kopernika w Krośnie ul. P.Skargi 2, 38-400 Krosno 58 20 78
17 Wiktor Małysa Anna Mateja Zespół Szkół Nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu ul Sobieskiego 22, 42-700 Lubliniec 66 12 78
18 Patryk Żymełka Alina Kostera 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Powstańców Śląskich ul. T. Kościuszki 41, 44-200 Rybnik 72 5 77
19 Karolina Zygarowicz Hanna Lazarowicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. M.Kopernika w Krośnie ul. P.Skargi 2, 38-400 Krosno 59 17 76
20 Zuzanna Wróbel Beata Zygadewicz-Kocus III Liceum Ogólnokształcące im.Adama Mickiewsicza u. Mickiewicza 11, 40-092 Katowice 66 9 75
21 JoannaSzczerba Katarzyna Koszorz 1 LO Im. 14 Pułku Powstańców Śląskich ul. Szkolna 1 Wodzisław Śląski 48 25 73
22 Paulina Bak Julianna Skrobacz Zespół Szkół numer 6 imienia Króla Jana III Sobieskiego ul. Harcerska 12 44-335 Jastrzębie-Zdrój 53 20 73
23 Sara Wojtuś Anna Dobija Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Bohaterów Warszawy 20, 43-300 Bielsko-Biała 63 10 73
24 Katarzyna Steliga Hanna Lazarowicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. M.Kopernika w Krośnie ul. P.Skargi 2, 38-400 Krosno 57 15 72
25 Maja Michalska Małgorzata Koral I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika 43-300 Bielsko-Biała
ul. Listopadowa 70, 43-300
41 30 71
26 Natalia Omiotek Alina Kostera 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Powstańców Śląskich ul. T. Kościuszki 41, 44-200 Rybnik 62 9 71
27 Adam Sułkowski Julianna Skrobacz Zespół Szkół numer 6 imienia Króla Jana III Sobieskie go ul. Harcerska 12 44-335 Jastrzębie-Zdrój 51 19 70
28 Julia Zhang-Żyradzka Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a 35-006 Rzeszów 51 19 70
29 Paweł Hetman Magdalena Nowak III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu 41-800 Zabrze,
ul. Sienkiewicza 33
61 8 69
30 Zuzanna Dulska Barbara Herman II Liceum Ogólnokształcące 42-600 Tarnowskie Góry, ul.Piłsudskiego 1 54 14 68
31 Kalina Kruszyńska Agnieszka Mrowiec Smaga 1 Liceum Ogólnokształcące im.Juliusza Słowackiego w Częstochowie al.T.Kościuszki 8, 42-202 Częstochowa 58 10 68
32 Weronika Marszałek Monika Kolis – Mikina 1 Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego 99-400 Łowicz ul.Bonifraterska 3 57 9 66
33 PiotrDuży Halina Tyliba 1 Liceum Ogólnokształcące imienia Bartłomiej a Nowodworskiego Plac Na Groblach 9, 31-101 Kraków 43 20 63
34 Zofia Partyła Anna Ołowska Liceum Ogólnokształcące nr3 im. Jana Kochanowskiego 31-818 Kraków, os. Wysokie 6 47 16 63
35 Michał Smykała Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a 35-006 Rzeszów 49 14 63
36 Maurycy Jakiel Alina Kostera 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Powstańców Śląskich ul. T. Kościuszki 41,44-200 Rybnik 52 11 63
37 Zuzanna Wyszogrodzka Katarzyna Nowak Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa ul. Sienkiewicza 10, 96-100 Skierniewice 50 11 61
38 Bryła Bartłomiej Ewa Sędowska 1 Liceum Ogólnokształcące ul. Żeromskiego 3 26-300 Opoczno 53 8 61
39 Michał Wroński Monika Słaboń 1 Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskego ul. Kopernika 40, 41-300 Dąbrowa Górnicza 52 7 59
40 Wiktoria Weisman Julianna Skrobacz Zespół Szkół numer 6 imienia Króla Jana III Sobieskie go ul. Harcerska 12 44-335 Jastrzębie-Zdrój 47 9 56
41 Megan Durczok Helena Matys II Liceum  Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. 3. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim ul. Wyszyńskie 39, 44-300, Wodzisław Śląski 45 10 55
42 David Bednarczyk Hanna Lazarowicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. M.Kopernika w Krośnie ul. P.Skargi 2, 38-400 Krosno 34 17 51
43 Mateusz Bałdyga Katarzyna Zakrzewska Liceum Ogólnokształcące nr I
im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
05-400 Otwock,
ul. gen. Juliana Filipowicza 9
43 7 50
45 Kamil Mołodecki Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcąca z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a 35-006 Rzeszów 0 9 9
44 Jakub Bielawski Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. ul. Orzeszkowej 8a 35-006 Rzeszów 0 5 5
46 Natalia Wajda Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a 35-006 Rzeszów 0 4 4
47 Jan Skiba Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a 35-006 Rzeszów 0 0 0
48 Aleksandra Filipek Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a 35-006 Rzeszów 0 0 0


VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2020

Serdecznie gratulujemy wszystkim, a szczególnie dwunastu finalistom!

Dziękujemy uczniom za ogromny wkład pracy oraz nauczycielom, którzy wsparli uczniów w przygotowaniach do konkursu. Zachęcamy gorąco tych, którzy nie zakwalifikowali się do finału, do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Wszystkie informacje dotyczące III etapu zostaną zamieszczone na naszej stronie w specjalnej zakładce. Zakres materiału do III etapu zostanie opublikowany do 06.03.2020r.

Komisja Egzaminacyjna ma  zaszczyt ogłosić wyniki półfinału konkursu Discover Canada 2020.

Dwunastu  pierwszych uczniów z listy zakwalifikowało się do finału konkursu.

0 0

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie

Discover Canada 2020

II ETAP (PÓŁFINAŁ)

Drugi etap konkursu odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego

  1. Gen. S. Grota-Roweckiego 5 w Sosnowcu dnia  25 lutego 2020 r.  o godzinie 12:00

Numer Sali: 051

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego nie pokrywa kosztów związanych przyjazdem uczestników konkursu oraz ich opiekunów do Sosnowca.

Przebieg –Półfinału

 

12:00 – 12:10 Przywitanie
12:10- 12:50 Interaktywny wykład oraz spotkanie z  p. Jeanette Sautner,  radczynią ds. politycznych i społecznych  w Ambasadzie Kanady w Polsce

 

Wykład pt. “Canada:  Young Country and Country of Youth”

 

Zachęcamy uczniów do przygotowania pytań na interesujące ich tematy dotyczące Kanady

 

13:15 – 15:15 ·         Uczniowie piszą pracę pisemną na jeden z siedmiu ogłoszonych tematów.

·         W czasie półfinału zostaną wylosowane trzy tematy, z których uczestnik wybiera jeden.

·         Praca powinna zawierać  ok. 600 słów (dopuszczalna ilość słów: między 540-660)

·         Czas przeznaczony na tę część półfinału to 2 godziny (120  minut)

·         Liczba punktów możliwych do uzyskania: maximum 100 punktów.  Zasady ewaluacji eseju są podane na stronie internetowej konkursu.

16:00 – 17:00 ·         Uczniowie piszą test składający się z krótkich pytań otwartych dotyczących tematyki esejów (materiał z podanych stron internetowych i wybranych tekstów),  jak również bieżących informacji kulturowych i politycznych. 

·         Czas pracy z arkuszem: 60 minut

·         Arkusz zawiera 35 pytań otwartych

·         Liczba punktów możliwych do uzyskania: maximum 50 punktów

·         Odpowiedzi mogą zostać podane w równoważnikach zdań, punktach czy pojedynczych wyrazach.

                 Dodatkowe informacje
Wszystkie prace są kodowane.

Prace uczniów oceniają profesorowie i nauczyciele akademiccy powołani do Uniwersyteckiej Komisji Konkursu. Każda praca oceniana jest przez dwie osoby, a w przypadku różnicy zdań dotyczącej oceny, przez osobę trzecią.

  Do finału konkursu przechodzi maksymalnie 12 autorów prac, które otrzymały najwyższą ilość punktów.
  Pełna lista finalistów zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.mt-oka.pl do dnia 04.03.2020 r.
  Zakres materiału obowiązujący do III etapu zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.mt-oka.pl do dnia 06.03.2020 r.
  Uczestnicy proszeni są o zaopatrzenie się w  długopis lub pióro.

Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości (legitymację szkolną lub dowód osobisty).

W przerwie uczniowie otrzymają rogaliki i napoje. W budynku Wydziału jest bar /restauracja.

  Informacja dotycząca możliwości zakwaterowania

Osoby, które potrzebują zakwaterowania w dniu przed lub po konkursie, mogą skorzystać z Domów Studenckich w Sosnowcu. Numer telefonu: 32-3689 407

Niepełnoletnie osoby mogą nocować tylko pod opieką wychowawcy, dorosłego opiekuna lub rodzica.

W centrum Sosnowca dostępne są też hotele.

Rezerwacja i koszt zakwaterowania we własnym zakresie.

  Adres do korespondencji  DiscoverCanada.konsultacjemerytoryczne@us.edu.pl

PIERWSZY ETAP ZA NAMI !

 

W imieniu organizatorów konkursu serdecznie gratulujemy wszystkim, a szczególnie tym, którzy spośród ponad 1000 uczestników, znaleźli się w półfinale.

Dziękujemy za wkład pracy uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację szkolnego etapu konkursu.

Po weryfikacji prac organizatorzy mają zaszczyt ogłosić listę półfinalistów

 

Imię i nazwisko ucznia Ilość punktów zdobytych w teście Imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego ucznia do konkursu Pełna nazwa szkoły Adres szkoły
Ignacy Błażejewski 84 Kinga Przystasz Zespół Szkól Muzycznych w Krośnie 38-400 Krosno,

ul. Paderewskiego

Sara Wojtuś 78 Anna Dobija Zespół Szkół Ogólnokształcących 43-300 Bielsko-Biała,

ul. Bohaterów Warszawy 20,

Magdalena Trzęsicka 77 Katarzyna Tkaczyk IV Liceum ogólnokształcące z oddziałami Dwujęzycznymi 41-206 Sosnowiec

Plac W. Zillingera

Michał Smykała 76 Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi 35-006 Rzeszów

ul. Orzeszkowej 8a

Barbara Brzezina 74 Alicja Wach II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie 43-400 Cieszyn,

Pl. Wolności 7b

Alicja Przybyła 74 Anna Płonka Centrum Kształcenia Zawodowego 47-400 Racibórz,

ul. Wileńska 6

David Bednarczyk 72 Hanna Lazarowicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie 38-400 Krosno,

ul. P. Skargi 2

Alicja Świerczek 71 Katarzyna Kuś -Siedlecka 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich 44-200 Rybnik,

ul. T. Kościuszki 41,

Katarzyna Stępień 71 Aleksandra Nowicka Katolickie Liceum Ogólnokształcące 42-200 Częstochowa,

ul. Okólna 113

Paulina Bak 68 Julianna Skrobacz Zespół Szkół numer 6 imienia Króla Jana III Sobieskiego 44-335 Jastrzębie-Zdrój,

ul. Harcerska 12

Wiktoria Weisman 68 Krystyna Galant Zespół Szkół numer 6 imienia Króla Jana III Sobieskiego 44-335 Jastrzębie-Zdrój,

ul. Harcerska 12

Wiktor Małysa 67 Anna Mateja Zespół Szkół Nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu 42-700 Lubliniec,

ul Sobieskiego 22,

Angelika Karasewicz 66 Katarzyna Krawczyk-Strzelec V Liceum Ogólnokształcące 44-100 Gliwice,

ul. Górnych Wałów 29

Jakub Owczarek 66 Katarzyna Nowak Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa 96-100 Skierniewice,

ul. Sienkiewicza 10

Paweł Hetman 66 Magdalena Nowak III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu  41-800 Zabrze,

ul. Sienkiewicza 33

Maja Kubik 66 Beata Zygadlewicz-Kocus III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza 40-092 Katowice,

ul. Mickiewicza 11

Karolina Zygarowicz 65 Małgorzata Plinkiewicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. M. Kopernika w Krośnie 38-400 Krosno,

ul. P. Skargi 2

Agata Pielat 64 Anna Mateja Zespół Szkół Nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu 42-700 Lubliniec,

ul Sobieskiego 22

Maja Michalska 64 Magdalena Niedokos I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika 43-300 Bielsko-Biała

ul. Listopadowa 70, 43-300

Natalia Ranoszek 64 Eliza Kulińska 1 Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie 42-202 Częstochowa,

Al. T. Kościuszki 8

Adam Sułkowski 63 Julianna Skrobacz Zespół Szkół numer 6 imienia Króla Jana III Sobieskiego 44-335 Jastrzębie-Zdrój,

ul. Harcerska 12

Julia Bury 63 Katarzyna Ficek 1 Liceum Ogólnokształcące 34-100 Wadowice,

ul. Mickiewicza 16,

Julia Zhang-Żyradzka 62 Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi 35-006 Rzeszów,

ul. Orzeszkowej 8a

Radosław Matuszczyk 62 Krystyna Galant Zespół Szkół numer 6 imienia Króla Jana III Sobieskiego 44-335 Jastrzębie-Zdrój,

ul. Harcerska 12

Natalia Omiotek 62 Beata Mokrzycka 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Powstańców Śląskich 44-200 Rybnik,

ul. T. Kościuszki 41,

Kacper Śliwa 61 Kazimiera Machoń 1 Liceum im. W. Broniewskiego w Świdniku 21-040 Świdnik,

ul. Okulickiego 13,

Martyna Walkusz 61 Maria Browarczyk, Aleksandra Klaman- Chmielewska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach 83-340 Sierakowice,

ul. Dworcowa 3

Sebastian Jakubiak 61 Leszek Idzikowski 1 Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego 59-700 Bolesławiec,

ul. Tyrankiewiczów 11,

Megan Durczok 61 Helena Matys II Liceum  Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. 3. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim 44-300, Wodzisław Śląski,

ul. Wyszyńskie 39,

Zuzanna Wróbel 61 Beata Zygadlewicz- Kocus III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza 40-092 Katowice,

u. Mickiewicza 11

Jan Skiba 60 Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi 35-006 Rzeszów,

ul. Orzeszkowej 8a

Anna Grabara 60 Magdalena Kubica II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej 40-052 Katowice,

ul. Głowackiego 6

Alina Lorczyk 60 Joanna Kwiatkowska Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek 50-140 Wrocław,

Plac Nankiera 16

Bartosz Kaszubski 60 Anna Worwa 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie 38-400 Krosno,

ul. P. Skargi 2

Jakub Bielawski 60 Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi 35-006 Rzeszów,

ul. Orzeszkowej 8a

Aleksandra Bukhovets 60 Anna Steliga 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie 38-400 Krosno,

ul. P. Skargi 2

Patryk Żymełka 59 Katarzyna Kuś -Siedlecka 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich 44-200 Rybnik,

ul. T. Kościuszki 41

Kamil Mołodecki 59 Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. Królowej Jadwigi 35-006 Rzeszów,

ul. Orzeszkowej 8a

Klaudia Kulesza 59 Katarzyna Kuś -Siedlecka 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich 44-200 Rybnik,

ul. T. Kościuszki 41

Zuzanna Szymańska 59 Agnieszka Kałczyńska -Durlej Liceum nr VIII im Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu 53-415 Wrocław,

ul. Zaporowska 71

Kacper Menet 58 Małgorzata Wyżkiewicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie 38-400 Krosno,

ul. P. Skargi 2

Emilia Zalas 58 Anna Mateja Zespół Szkół Nr 1 im. A. Mickiewicza 42-700 Lubliniec,

ul Sobieskiego 22

Katarzyna Steliga 58 Anna Steliga 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. M. Kopernika w Krośnie 38-400 Krosno,

ul. P. Skargi 2

Jacek Białas 58 Dorota Tuszycka II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego 41-300 Dąbrowa Górnicza,

ul. Górnicza 17

Marcin Kuleta 58 Paulina Jankowska -Łukasiewicz II Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej- Curie

26-200 Końskie,

ul. Sportowa 9

Weronika Marszałek 58 Sylwester Pawlak 1 Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego 99-400 Łowicz,

ul. Bonifraterska 3

Wiktoria Płaziak 57 Małgorzata Plinkiewicz 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie 38-400 Krosno,

ul. P. Skargi 2

Agnieszka Leczkowska 57 Agnieszka Krawczy II Liceum Ogólnokształcące 42-600 Tarnowskie Góry,

ul. Piłsudskiego 1

Bryła Bartłomiej 57 Ewelina Cichańska -Szawczyk 1 Liceum Ogólnokształcące 26-300 Opoczno,

ul. Żeromskiego 3

Zofia Partyła 57 Anna Ołowska Liceum Ogólnokształcące nr3 im. Jana Kochanowskiego 31-818 Kraków,

os. Wysokie 6

Kalina Kruszyńska 57 Agnieszka Mrowiec- Smaga 1 Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie 42-202 Częstochowa,

al. T. Kościuszki 8

Kacper Kurek 57 Adam Suatek Czerniecki 1 Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie 37-600 Lubaczów,

ul. Tadeusza Kościuszki 26,

Kacper Dalach 56 Julianna Skrobacz Zespół Szkół numer 6 imienia Króla Jana III Sobieskiego 44-335 Jastrzębie-Zdrój,

ul. Harcerska 12

Michał Wroński 56 Anna Nowak 1 Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego 41-300 Dąbrowa Górnicza,

ul. Kopernika 40,

Maurycy Jakiel 56 Katarzyna Kuś -Siedlecka 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich 44-200 Rybnik,

ul. T. Kościuszki 41

Aleksandra Szołdra 56 Katarzyna Kuś- Siedlecka 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich 44-200 Rybnik,

ul. T. Kościuszki 41

Zuzanna Dulska 56 Marcin Kupka II Liceum Ogólnokształcące 42-600 Tarnowskie Góry,

ul. Piłsudskiego 1

Lena Popławska 56 Marta Twardowska – Andrzejuk 1 LO im. J. l. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej 21-500 Biała Podlaska,

ul. Kraszewskiego 1

Jaśmina Tarkowska 55 Dorota Wysocka/Dawid Tarkowski Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 42-604 Tarnowskie Gór,

ul. Śniadeckiego 1

Robert Błaszczyk 55 Katarzyna Kuś -Siedlecka 1 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Powstańców Śląskich 44-200 Rybnik,

ul. T. Kościuszki 41

Nikolas Michajłow 55 Marcin Paśnikowski 1 Liceum im. W. Broniewskiego w Świdniku 21-040 Świdnik,

ul. Okulickiego 13

Natalia Wajda 55 Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzyczny mi im. Św. Królowej Jadwigi 35-006 Rzeszów,

ul. Orzeszkowej 8a

Aleksandra Filipek 55 Agnieszka Mnich IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi 35-006 Rzeszów,

ul. Orzeszkowej 8a

Patrycja Leszczyńska 55 Eliza Kulińska 1 Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie 42-202 Częstochowa,

Al. T. Kościuszki 8,

Mateusz Bałdyga 54 Katarzyna Zakrzewska Liceum Ogólnokształcące nr I

im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

05-400 Otwock,

ul. gen. Juliana Filipowicza 9

Zuzanna Wyszogrodzka 54 Katarzyna Nowak Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa 96-100 Skierniewice,

ul. Sienkiewicza 10

Piotr Duży 54 Halina Tyliba 1 Liceum Ogólnokształcące imienia Bartłomieja Nowodworskiego 31-101 Kraków,

Plac Na Groblach 9,

Joanna Szczerba 54 Katarzyna Koszorz 1 LO Im. 14 Pułku Powstańców Śląskich 44-300, Wodzisław Śląski,

ul. Szkolna 1

Pola Światły 54 Małgorzata Warno I Liceum Ogólnokształcące

im. Juliusza Słowackiego w Elblągu

 ul. Pocztowa 2,

82-300 Elbląg

Dawid Spychalski 54 Magdalena Maroń- Trawińska Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących 46-300 Olesno,

ul. Powstańców Śląskich 4,

Adam Jabłoński 54 Anna Ołowska Liceum Ogólnokształcące nr 3 31-818 Kraków,

os. Wysokie 6

Klucz odpowiedzi do arkusza został udostępniony na indywidualnych profilach nauczycieli

Prosimy o uzupełnienie profili

Szczegółowa instrukcja wyjaśniająca krok po kroku gdzie, na indywidualnych profilach umieszczone zostaną arkusze konkursowe oraz w jaki sposób elektronicznie wypełnić protokół, znajduje się w zakładce I ETAP – SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA PRZEPROWADZENIA I ETAPU

Instrukcja przeprowadzenia I etapu- informacje ogólne

  1. Pierwszy etap konkursu to zawody szkolne. Stanowią one etap kwalifikacyjny, którego zadaniem jest wyłonienie 70 uczniów do etapu II.
  2. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 pytań testowych zamkniętych i otwartych, z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie – zakres materiału do I etapu znajduje się w zakładce: I etap .
  3. Szkoła, której uczniowie zgłosili chęć udziału w konkursie, powołuje Szkolną Komisję Konkursu, której przewodniczy nauczyciel, który dokonał zgłoszenia uczniów do Konkursu (Przewodniczący Szkolnej Komisji Konkursu).
  4. Do dnia 12 listopada 2019 r na indywidulanych profilach nauczycieli prowadzących zawody szkolne, pojawią się do pobrania arkusze konkursowe. Nauczyciel odpowiedzialny za przebieg I etapu konkursu powiela testy, zgodnie z liczbą zgłoszonych uczestników.
  5. Zawody szkolne odbywają się 14 listopada 2019 o godzinie 9.00. Czas pracy z arkuszem trwa 90 min.
  6. Klucz odpowiedzi do arkusza zostanie również udostępniony na indywidualnych profilach nauczycieli 14 listopada 2019 po przeprowadzeniu konkursu, w godzinach popołudniowych.
  7. Prace uczniów poprawiają nauczyciele powołani do Szkolnej Komisji Konkursu zgodnie z załączonym kluczem odpowiedzi.
  8. Przewodniczący Szkolnej Komisji Konkursu wypełnia protokół z przebiegu I etapu elektronicznie na indywidualnym profilu do dnia 19 listopada 2019 (instrukcja wypełnienia protokołu w zakładce I etap- szczegółowa instrukcja przeprowadzenia I etapu) Następnie drukuje wcześniej wypełniony protokół, opatruje pieczątką szkoły, swoim podpisem i wraz z poprawionymi pracami (w celu weryfikacji) i swoją zgodą na przetwarzanie i wykorzystanie jego wizerunku oraz danych osobowych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie Discover Canada 2020 (do pobrania na profilu w zakładce pliki do pobrania) wysyła do dnia 21 listopada 2019 na adres:

Discover Canada ZS1 Żory ul. Powstańców 6, 44- 240 Żory, woj. śląskie (decyduje data stempla pocztowego)

Uczniowie, których prace nie zostaną przesłane w wyznaczonym terminie, zostają skreśleni z listy uczestników.

Zgoda na przetwarzanie i wykorzystanie wizerunku oraz danych osobowych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie Discover Canada powinna mieć podpis rodzica bądź prawnego opiekuna w przypadku uczniów niepełnoletnich.

Pełna lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.mt-oka.pl dnia 3 grudnia 2019r.

Do drugiego etapu konkursu przechodzi 70 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Jeśli kilku lub kilkunastu uczestników otrzyma tę samą, graniczną liczbę punktów, to wszystkie te osoby zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu.

Zakres materiału obowiązujący do II etapu zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.mt-oka.pl do dnia 3 grudnia 2019r.

ROZPOCZĘCIE REJESTRACJI 01.10.2019

LOGOWANIE DO PROFILU

Instrukcja Rejestracji

WITAMY W KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU

WIEDZY O KANADZIE – DISCOVER CANADA 2020

 

Organizatorem VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o  Kanadzie – Discover Canada 2020 jest I Liceum Ogólnokształcące w ZS1 w Żorach oraz Uniwersytet Śląski.

Konkurs składa się z trzech etapów. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie. Do drugiego etapu konkursu przechodzi 70 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczestnicy piszą test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną. Do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 15 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbędzie się w Żorach w  obecności przedstawiciela Ambasady Kanadyjskiej, Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego oraz sponsorów i publiczności. Finał będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany temat oraz odpowiedzi na zadane przez Komisje pytania.

Wśród nagród znajdują się pięć indeksów na Filologię Angielską UŚ, wysokie nagrody pieniężne, nagrody książkowe i rzeczowe.