admin

PIERWSZY ETAP ZA NAMI !

 W imieniu organizatorów konkursu serdecznie gratulujemy wszystkim, a szczególnie tym, którzy znaleźli się w półfinale.

 Dziękujemy za wkład pracy uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację szkolnego etapu konkursu.

A ponieważ mamy grudzień, życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w Nowym Roku 2019!!!!!

Wszystkie informacje dotyczące drugiego etapu zostaną zamieszczone na naszej stronie w zakładce „Konkurs – II Etap”

 Po weryfikacji prac organizatorzy mają zaszczyt ogłosić listę półfinalistów.

 

lp.

IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

NAZWA SZKOŁY

ADRES SZKOŁY

ILOŚĆ PUNKTÓW

1 Gabriel Marques Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej 15-351 Białystok, ul. Wiejska 45A 85
2 Aleksandra Dziwińska Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej 15-351 Białystok, ul. Wiejska 45A 84
3 Aleksandra Ros Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie ul. Sikorskiego 15 80
4 Aleksandra Rębisz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach ul. Mickiewicza 11, Katowice 40-092 77
5 Oliwia Sienkiewicz Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie ul. Sikorskiego 15 76
6 Michał Wasilewski Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej 15-351 Białystok, ul. Wiejska 45A 73
7 Wiktoria Luck XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie 01-884 Warszawa, ul. Staffa 111 72
8 Jakub Eisenberger V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej ul. Józefa Lompy 10, 43-300 Bielsko-Biała 68
9 Monika Bieńkowska Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 ul. Jacka Kuronia 14 50-550 Wrocław 68
10 Justyna Markiewicz Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących ul. Webera 6 41-902 Bytom 67
11 Rafał Brzeziński XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie ul. Bałtycka 4, 11-041 Olsztyn 66
12 Michalina Gałuszka III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach ul. Mickiewicza 11, Katowice 40-092 65
13 Wiktor Małysa Zespół szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu ul. Sobieskiego 22, 42-700 Lubliniec 65
14 Bartosz Miernik II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego 41-300 Dąbrowa Górnicza ul. Górnicza 17 65
15 Julia Krząkała I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego ul. Zimnej Wody 8, 44-100 Gliwice 65
16 Jakub Baran III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach ul. Mickiewicza 11, Katowice 40-092 64
17 Jakub Zając XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie 01-884 Warszawa, ul. Staffa 111 64
18 Maria Sekrecka Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa 96-100 Skierniewice, ul. Henryka Sienkiewicza 10 64
19 Artur Morys-Magiera Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ul. J. Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry 64
20 Katarzyna Dudek I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły ul. Piłsudskiego 50, 22-300 Krasnystaw 63
21 Zuzanna Wróbel III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach ul. Mickiewicza 11, Katowice 40-092 63
22 Michalina Michorek X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej ul. Wróblewskiego 8 Kraków 31-148 63
23 Agnieszka Bulenda II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu ul. Wyszyńskiego 3, 47-400 Racibórz 62
24 Jakub Rurański I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach  ul. Powstańców 6, 44-240 Żory 62
25 Jacek Białas II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego 41-300 Dąbrowa Górnicza ul. Górnicza 17 62
26 Zofia Chmielewska I LO Im 14 Pułku Powstańców Śląskich Ul. Szkolna 1 Wodzisław Śląski 62
27 Cezary Niedbałowicz Liceum Ogólnokształcące w Krzepicach Krzepice, ul. A. Ryły 26, 42-160 Krzepice 61
28 Sebastian Skulski I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich ul. Kościuszki 41, 44-200 Rybnik 61
29 Zuzanna Korzeniewska XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie ul. Bałtycka 4, 11-041 Olsztyn 61
30 Angelika Karasewicz V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Struga ul. Górnych Wałów 29, 44-100 Gliwice 60
31 Kacper Hermann VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach 40-097 Katowice, ul. 3 Maja 42 60
32 Larysa Głuszko Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie ul. Słoneczna 2, 82-500 Kwidzyn, woj. pomorskie 60
33 Alicja Mioduszewska I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich ul. Kościuszki 41, 44-200 Rybnik 60
34 Aleksandra Filipek IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a, 35-006 Rzeszów 59
35 Weronika Więcek III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach ul. Mickiewicza 11, Katowice 40-092 59
36 Zuzanna Rutecka I LO im. M Kopernika w Bielsku-Białej ul. Listopadowa 70 43-300 Bielsko-Biała 59
37 Klaudia Stanisz I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie ul. Kościuszki 8, 42-200 Częstochowa 59
38 Zuzanna Borowska III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach ul. Mickiewicza 11, Katowice 40-092 59
39 Weronika Heryć I Liceum Ogólnokształcące im Władysława Broniewskiego w Bolesławcu ul. Tyrankiewiczów 11, 59-700 Bolesławiec 59
40 Dagmara Dąbek I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego ul. Kopernika 40, 41-300 Dąbrowa Górnicza 59
41 Anabel Witek Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie ul. F. Kutrowskiego 31, 55-200 Oława 59
42 Anna Ślosarczyk I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej ul. Listopadowa 70 43-300 Bielsko-Biała 59
43 Paweł Zamrzły I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach  ul. Powstańców 6, 44-240 Żory 59
44 Katarzyna Leśniak Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara ul. Jana Pawła II 8, 36-100 Kolbuszowa 59
45 Błażej Barski Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie ul. Sikorskiego 15 59
46 Maja Oszczypała I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego ul. Zimnej Wody 8, 44-100 Gliwice 59
47 Gabriela Michalska Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych Nr 13 ul. Srzydlata 15 Lodz 58
48 Kamil Mołodecki IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a, 35-006 Rzeszów 58
49 Zofia Nowak III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach ul. Mickiewicza 11, Katowice 40-092 58
50 Tomasz Ryrych I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej ul. Listopadowa 70 43-300 Bielsko-Biała 58
51 Mikołaj Oleś I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach  ul. Powstańców 6, 44-240 Żory 58
52 Michał Kuć I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich ul. Kościuszki 41, 44-200 Rybnik 58
53 Eliza Pokorska Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego Jagiełły 10 ,32-600 Oświęcim 58
54 Alicja Bogdan Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie ul. Sikorskiego 15 58
55 Weronika Panek Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu ul. Św. Ducha 1 37-500 Jarosław 57
56 Konstanty Sakowski Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara ul. Jana Pawła II, 36-100 Kolbuszowa 57
57 Oliwia Zalewska Liceum Ogólnokształcące nr VII im. K. K. Baczyńskiego we Wrocławiu ul. Krucza 49, 53-410 Wrocław 57
58 Katarzyna Bek V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej ul. Józefa Lompy 10, 43-300 Bielsko-Biała 57
59 Wiktor Borejko XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie ul. Bałtycka 4, 11-041 Olsztyn 57
60 Miłosz Kałucki IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a, 35-006 Rzeszów 56
61 Maksymilian Kulig IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a, 35-006 Rzeszów 56
62 Karolina Lach I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego ul. Zimnej Wody 8, 44-100 Gliwice 56
63 Iwo Paszula Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 ul. Jacka Kuronia 14 50-550 Wrocław 56
64 Jan Skiba IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi ul. Orzeszkowej 8a, 35-006 Rzeszów 56
65 Julia Lalek I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich ul. Kościuszki 41, 44-200 Rybnik 56
66 Dawid Hanak II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego 41-300 Dąbrowa Górnicza ul. Górnicza 17 56
67 Karina Dierżuk XIV LO im. M. Kopernika w Krakowie ul. Chełmońskiego 24, 31-322 Kraków 56
68 Agata Procek II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu ul. Wyszyńskiego 3, 47-400 Racibórz 56
69 Aleksander Ignasiak Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 ul. Jacka Kuronia 14 50-550 Wrocław 56
70 Natalia Najuch Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa 96-100 Skierniewice, ul. Henryka Sienkiewicza 10 56

 

LOGOWANIE DO PROFILU

Szczegółowa instrukcja wyjaśniająca krok po kroku gdzie, na indywidulanych profilach umieszczone zostaną arkusze konkursowe oraz w jaki sposób elektronicznie wypełnić protokół, znajduje się w zakładce I ETAP – SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA PRZEPROWADZENIA I ETAPU

Instrukcja przeprowadzenia I etapu- informacje ogólne

  1. Pierwszy etap konkursu to zawody szkolne. Stanowią one etap kwalifikacyjny, którego zadaniem jest wyłonienie 70 uczniów do etapu II.
  2. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 pytań testowych zamkniętych i otwartych, z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie – zakres materiału do I etapu znajduje się w zakładce: I etap .
  3. Szkoła, której uczniowie zgłosili chęć udziału w konkursie, powołuje Szkolną Komisję Konkursu, której przewodniczy nauczyciel, który dokonał zgłoszenia uczniów do Konkursu (Przewodniczący Szkolnej Komisji Konkursu).
  4. Do dnia 12 listopada 2018 r na indywidulanych profilach nauczycieli prowadzących zawody szkolne, pojawią się do pobrania arkusze konkursowe. Nauczyciel odpowiedzialny za przebieg I etapu konkursu powiela testy, zgodnie z liczbą zgłoszonych uczestników.
  5. Zawody szkolne odbywają się 14 listopada 2018 o godzinie 9.00. Czas pracy z arkuszem trwa 90 min.
  6. Klucz odpowiedzi do arkusza zostanie również udostępniony na indywidualnych profilach nauczycieli 14 listopada 2018 po przeprowadzeniu konkursu, w godzinach popołudniowych.
  7. Prace uczniów poprawiają nauczyciele powołani do Szkolnej Komisji Konkursu zgodnie z załączonym kluczem odpowiedzi.
  8. Przewodniczący Szkolnej Komisji Konkursu wypełnia protokół z przebiegu I etapu elektronicznie na indywidulanym profilu do dnia 19 listopada 2018 (instrukcja wypełnienia protokołu w zakładce I etap- szczegółowa instrukcja przeprowadzenia I etapu) Następnie drukuje wcześniej wypełniony protokół, opatruje pieczątką szkoły, swoim podpisem i wraz z poprawionymi pracami (w celu weryfikacji) i swoją zgodą na przetwarzanie i wykorzystanie jego wizerunku oraz danych osobowych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie Discover Canada 2019 (do pobrania na profilu w zakładce pliki do pobrania) wysyła do dnia 21 listopada 2018 na adres:

Discover Canada ZSO Żory ul. Powstańców 6, 44- 240 Żory, woj. śląskie (decyduje data stempla pocztowego)

Uczniowie, których prace nie zostaną przesłane w wyznaczonym terminie, zostają skreśleni z listy uczestników.

Pełna lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.mt-oka.pl dnia 3 grudnia 2018r.

Do drugiego etapu konkursu przechodzi 70 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Jeśli kilku lub kilkunastu uczestników otrzyma tę samą, graniczną liczbę punktów, to wszystkie te osoby zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu.

Zakres materiału obowiązujący do II etapu zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.mt-oka.pl do dnia 3 grudnia 2018r.

 

 

 

WITAMY W KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU

WIEDZY O KANADZIE – DISCOVER CANADA 2019

 

            Organizatorem VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o  Kanadzie – Discover Canada 2019 jest I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego.

            Konkurs składa się z trzech etapów i kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie. Do drugiego etapu konkursu przechodzi 70 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych w Sosnowcu. Uczestnicy piszą test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną. Do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 12 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbywający się w Żorach będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany wcześniej temat oraz odpowiedzi na zadane przez Komisje pytania. W skład Komisji Konkursowej będą wchodzili pracownicy naukowi Zakładu Studiów Amerykańskich
i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się
w obecności Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich oraz sponsorów, patronów konkursu i publiczności.

            Wśród nagród znajduje się pięć indeksów na Filologię Angielską w Instytucie Kultur I Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego, wysokie nagrody pieniężne, ufundowane przez Prezydenta Miasta Żory, oraz nagrody książkowe i rzeczowe.